„Jedna dojka mi nikada nije porasla“: Primetila je da joj grudi ne rastu jednako, a lekari joj govorili da je sve u redu

Vesti 22.01.2024 20:13 0

Beka ima veoma redak poremećaj. Nema dojke kao sve ostale žene, ali to ponosno ističe.

Beka

Printscreen/TikTok

Beka Bučer (26) iz Jorkšira je već s 13 godina primetila da nešto nije u redu s njenim telom. Leva dojka se nije razvijala jednakom brzinom kao desna. Iako se obratila lekarima za pomoć, nije naišla na odgovor i razumevanje. Oni su za to krivili pubertet i uveravali je da je sve u redu. Posećivanje raznih doktora trajalo je pet godina. U međuvremenu, naišla je istraživanje i shvatila da možda pati od stanja koje se zove Polandov sindrom.

Polandov sindrom je poremećaj koji obično karakterišu spojeni prsti i nerazvijenost grudnog mišića, a u nekim slučajevima i nedostatak razvoja jedne dojke kod nekih žena. Uglavnom zahvata jednu stranu tela. Beka nema problem s prstima, ali joj je levi grudni mišić nedovoljno razvijen. Ovaj sindrom se javlja kod jedne od 20 hiljada beba, a iz nepoznatih razloga dvostruko češće kod muškaraca.

 

 

Pošto je Beka želela da sazna šta joj je i da se leči, odnela je kod lekara to istraživanje koje je našla. Sada se bavi podizanjem svesti o ovom sindromu, zbog čega ima 67.000 pratilaca na TikToku i više od 7,8 miliona lajkova na video klipovima.

- Lekari me nisu me ozbiljno shvatali do 18. godine, a čak i sada ih edukujem o svom stanju, s obzirom na to da je veoma retko. Nadam se u budućnosti boljoj edukaciji i podršci za Polandov sindrom - rekla je Beka u jednom svom videu.

 

 

Lekari su joj predložili operaciju grudi kako bi im se ujednačila veličina, ali je ona odbila. Ne oseća potrebu da promeni svoje telo, iako nema ništa protiv takve operacije.

- I onako su me maltretirali tokom školovanja zbog grudi. Komentarisali su da nikad neću naći momka jer su pretpostavljali da imam male grudi, ali to nije uticalo na moju sposobnost pronalaženja romantičnih partnera, zapravo sad sam verena. Ipak, ovakvo stanje može stvarno da utiče na mentalno zdravlje i samopouzdanje devojaka - zaključuje Beka.

Bonus video:

 
Komentari (0)
Loading