TikTokerka je odlučila da podeli ovo iskustvo. Svoje iskustvo surogat majčinstva redovno deli sa svojim pratiocima (tu ulogu je do sada obavljala tri puta i ima troje dece).
- Majka dečaka nije mogla da dođe na rođenje deteta - o surogat majčinstvu u pandemiji
Svaki put su i jajna ćelija i spermatozoidi potekli od para koji pokušava da dobije dete ili drugih donatora.
Dečak o kome je reč rođen je u novembru 2019. godine kao njeno šesto (i treće kao surogat) dete. Kristi je takođe omogućila rođenje njegove starije sestre. Nažalost, ovoga puta majka nije mogla da dođe u Sjedinjene Države da bude na rođenju svog sina. Nakon toga je nastala papirologija koja je dodatno odložila njen dolazak, a najveća prepreka je bila pandemija COVID-19.
Ovako, mališan je sa Kristi ostao skoro dve godine.
Pre samo nekoliko meseci pronašao je put do „ciljane” porodice i morao je da se rastane sa Kristi.
- Da li ste imali period žalosti? - Pitao ju je jedan od korisnika.
- Apsolutno! Nakon što su ga odveli, nisam mogla da pričam o tome oko dva dana. Bilo je tako tužno biti sa njim tako dugo, a onda ... tišina - objašnjava on.
Na drugom snimku je takođe priznala da više ne planira dalje trudnoće, kako za svoju tako i za druge porodice.
- Nisam tako mlada kao što mislite da jesam - smeje se Kristi. "Imam 42 godine!" - kaže. „Moja najstarija već ima 22 godine, mogla bih da budem i baka.
Uključujući u nekim američkim državama (npr. Kalifornija, Teksas) gde Kristi živi, tzv komercijalno surogat majčinstvo, u kojem žena može dobiti novac za rađanje deteta je legalno. U celom svetu postoje agencije za surogat majčinstvo koje posreduju između porodica koje žele dete i hraniteljica.
Surogacija u Srbiji
Surogatmaterinstvo za sada u Srbiji nije dozvoljeno, pa se jedan broj žena, koje žele na takav način da dobiju potomstvo, obraća klinikama u inostranstvu.
BONUS VIDEO