Upala pluća se vrlo često može pomešati sa običnom pregladom.Opšti simptomi (nespecifični) u pneumoniji slični su kao kod prehlade ili gripa, a razlika je u tome što traju duže. Najučestaliji među njima su:
- groznica,
- gubitak apetita,
- umor,
- mučnina,
- povraćanje,
- bol u prsima,
- dijareja,
- znojenje,
- drhtavica,
- kratak dah,
- bolovi u mišićima i zglobovima,
- glavobolja.
Stručnjaci objašnjavaju kako da identifikujete kašalj i groznicu koji izazivaju upalu pluća i predlažu nekoliko saveta za sprečavanje upale pluća tokom zime. Sezonske promene mogu da izazovu razne bolesti, a upala pluća je jedna od infekcija koju donose virusi i bakterije. Činjenica je da pneuomnija može da se javi u bilo koje doba godine, ali je tokom zime broj pacijenata nešto povećan.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike

Shutterstock
Upala pluća se opisuje kao upala tkiva u jednom ili oba plućna krila i uzrokovana je infekcijom bakterija i virusa, koji su zarazni i mogu da se šire dalje kada zaražena osoba kašlje, kija ili čak razgovara. Zbog toga je važno da se na vreme preduzmu određene mere kako biste zaštiti sebe i svoje bližnje.
Doktor Vivek Sing objasnio je da kada temperature padnu, verovatnije je da će bakterije, virusi i gljive ostati duže u vazduhu u obliku respiratornih kapljica.
- Pored toga, tokom zime, naš imunitet ima tendenciju da opadne, što slabi sistem i uzrokuje oštećenje disajnih puteva, stvarajući čist prolaz za bakterije i viruse da izazovu infekciju u plućima - dodao je on i otrkio nekoliko korisnih saveta kako da do toga ne dođe:
Dezinfikujte češće ruke
Izbegavajte kontakt sa bolesnim ljudima
Primenite zdrave navike: vežbanje, odmor i zdrava ishrana
Održavajte hidrataciju
BONUS VIDEO