Ova vežba se smatra NAJZDRAVIJOM: Osim što jača MIŠIĆE, čisti i KRVOTOK, a doktor objašnjava na koji način štiti SRCE

Lana Vidović Vesti 10.10.2022 20:50 0

Ruski doktor Sergej Bubnovski ističe da vežbanje može biti lekovito i jako značajno u prevenciji bolesti, a evo koju vežbu preporučuje za zdravlje srca

Ova vežba se smatra NAJZDRAVIJOM: Osim što jača MIŠIĆE, čisti i KRVOTOK, a doktor objašnjava na koji način štiti SRCE

Shutterstock

 

Poznati ruski lekar Sergej Mihajlovič Bubnovski, čuven po prirodnim metodama lečenja i prevencija bolesti kroz gumnastiku i aktivnost, istakao je da je jedna jednostavna i svima poznata vežba izuzetno delotvorna za zdravljesrca.

SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

img

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

img

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike

img

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

U mnogim intervjuima istakao je da su mogućnosti tela neograničene i da je potrebno samo pravilno iskoristiti rezerve energije i mogućnosti koje po rođenju već dobijamo. Profesor Bubnovski u seriji vežbi posebno ističe čučnjeve, naziva ih "zlatnom vežbom za srce" koja može da reši mnoge probleme.

Pitanje je, kako su noge i srčani mišić uopšte povezani? To objašnjava time što je krv bogata kiseonikom, u velikom krugu, iz leve komore teče do organa i tkiva, hraneći ih hranljivim materijama i kiseonikom. I podelivši "poklone", vraća se u desnu komoru, odakle se u malom krugu transportuje do pluća, gde se zasićuje kiseonikom i ponovo kreće na svoje beskrajno putovanje.

Nažalost, tokom godina, naše srce sve više slabi i postaje nemoguć zadatak za njega da izbaci svu potrebnu krv. Što, kao rezultat, dovodi do razvoja srčane insuficijencije (slabosti) - brže se umorimo, patimo od edema, s vremena na vreme doživljavamo slabost i vrtoglavicu... Srčana slabost se razvija godinama, a simptomi i nisu toliko primetni.

Nije bez razloga da se periferni mišići nazivaju i "perifernim srcem": upravo njihovom kontrakcijom pomažu "lenjom" srcu da u potpunosti primi krv i da je savesno destiluje kroz sve krvne sudove, pa i one najmanje. Tako se ispostavlja da su čučnjevi sjajni za obnavljanje krvotoka, ali je važno a ih uradite pravilno:

Ispravite leđa, noge savijte u kolenima da naprave ugao od 90 stepeni, pa napravite položaj kao da sedite. Udahnite kada se spustite i izdišete dok ustajete. Kako biste sačuvali balans, možete držati raširene ruke. Ovo olakšava opterećenje telesne težine, ne sprečavajući noge da rade kao "pumpa", bez preopterećenja donjeg dela leđa.

Posle 5 čučnjeva, doktor Bubnovski preporučuje da duboko udahnete i izdahnete, popijete gutljaj vode i tek nakon toga uradite sledećih 5 čučnjeva. Idealno bi bilo da uradite oko 100 čučnjeva dnevno, ali ne morate toliko raditi u početku. Uradite jedan dan 10, drugi 20, treći 30, postepeno povećavajte tempo. Takođe, ne morate čučnjeve raditi odjednom, već možete tokom celog dana.

BONUS VIDEO

Komentari (0)