U koliko jedete sladoled svakog dana, na ove stvari treba da obratite pažnju.
Hladan i sladak sladoled je svakako skoro svima omiljena poslastica u vrelim letnjim danima, ali je na žalost kao i svi ostali slatkiši, puna kalorija, šećera i masti. Zbog toga je treba brinuti o tome koliko ga i koliko često možemo jesti. Važno je znati da nutritivni profil sladoleda varira u zavisnosti od brenda, ukusa i vrste, a u većini slučajeva najukusniji sladoledisu oni koji se posebno pripremaju da budu još bogatiji i kremastiji od običnih, imaju više šećera i masnoća, pa su i samim tim kaloričniji.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

BAJADERA BOMBICE Omiljeni desert na drugačiji način, prste da poližete

SARME IZ RERNE Slasne i preukusne, postaće vaš novi omiljeni način spremanja

CRVENI ROLAT Neodoljivo predjelo koje prvo nestane sa slavske trpeze, a ukusa koji priča priče
Najveći broj sladoleda sadrži 12-24 grama dodatog šećera u oko 65 grama, a medicinska platforma Healthline piše da bi dodati šećeri trebalo da se ograniči na oko 50 grama ukoliko inače konzumirate oko 2.000 kalorija u toku dana. To znači da jedna ili dve male porcije sladoleda mogu lako da dostignu vaš dnevni limit kada su kalorije u pitanju.
Istraživanje objavljeno 2016. godine u medicinskom časopisu Nutrients pokazalo je da je prekomeran unos šećera povezan sa više zdravstvenih problema, uključujući gojaznost, bolesti srca, dijabetes i bolest masne jetre.
Sladoled je bogat kalorijama, a nudi malo hranljivih materija, a uglavnom su zastupljeni kalcijum i fosfor, navodi se u bazi podataka FoodData Central američkog Ministarstva poljoprivrede. Ako se povremeno zasladite sladoledom, ne bi trebalo da brinete o nedostatku nutrijenata u njemu, ali ukoliko uravnoteženu i raznovrsnu ishranu tokom leta često zamenite sladoledima gubite mnogo.
Na kraju krajeva, redovno i uravnoteženo konzumiranje svežeg voća, povrća i integralnih žitarica jedna je od vodećih preporuka stručnjaka, a visokokaloričnost sladoleda može podstaći gojenje ako sa njim preterujete.
Ako želim da smršam i sačuvam zdravlje, da li mi sladoled zabranjen?
Ovo je jedno od čestih dilema.Naravno, ne znači da je sladoled potpuno zabranjen u zdravoj ishrani, ali je umerenost veoma bitna. Kako bi ste izbegli preterivanje, jedite iz manjih posuda ili pokušajte da zamenite kupovne sladolede zdravim alternativama.
Pre svega, imajte na umu da, iako vrste sa niskim sadržajem masti i šećera mogu delovati zdravije, ovakvi sladoledi nisu nužno hranljiviji ili manje kalorični. Uz to, sadrže i mnoge veštačke sastojke, pa je neophodno pažljivo čitati sastav sladoleda.

EKSKLUZIVNO Čuveni ekonomista Džefri Saks – „Srbija ima veliku šansu, da postane most, mesto povezivanja“
Imaju i oni dušu: Nakon napornog posla, evo šta rade Kristijan i Boža (VIDEO)

NEKADA JE BILA PONOS, A SAD… Ovakvu krizu nisu videli 30 godina

FSB STIGAO U SRBIJU: Ruski obaveštajci istražuju "zvučni top"

MLADOST Engobirani crep nove generacije i Energetski blokovi – provereni kvalitet uz 50 godina garancije!
Nikolina Kovač lije suze zbog rastanka: "Plakala sam čitavu noć"! Ako se ljubav ne neguje, sve uvene!

''NA PRAVNOM JE POBUNA PROTIV BLOKADERA SVE VEĆA'' Predsednik Vučić sa studentima koji žele da uče: Mora hitno da se krene

RHMZ izdao upozorenje! Danas potop u Srbiji: Baba Marta udara jako za kraj

Bujne grudi samo što ne ispadnu! Hajdi Klum izdominirala u seksi izdanju - brutalno zgodna (FOTO)

(FOTO) Grom iz vedra neba! Rat Amerike i Irana na pomolu: Tramp hitno poslao bombardere, gomila se nezamisliva sila!

IZBEGNI PAD, OSIGURAJ DOBITAK!

Ministarstvo iznova poziva na celovit i objektivan pristup, a protiv selektivnosti u medijskoj zajednici

FSB STIGAO U SRBIJU! Ruski obaveštajci istražuju "zvučni top"

Jeftina posna pita sa jabukama! Napravite ukusnu i sočnu poslasticu za manje od 400 dinara
Većina vozača u Srbiji nema pojma čemu ovo služi: Svi ste primetili isprekidane linije na retrovizoru, a malo ko zna koja je tačna namena, ovo morate znati
