Ipak, najviše muke nam zadaje putnička dijareja ili dijareja koja se javlja na odmoru. Osim što nam izaziva osećaj nemoći, ovaj zdravstveni problem nas tera da se osećamo uznemireno i frustrirano.
Kako onda da sprečimo da nam se dogodi?
1. Nemojte jesti ništa što u sebi sadrži šećere i mlečne masti. Odreknite se mleka, jogurta i svih mlečnih proizvoda nekoliko dana pre puta i naravno u toku putovanja.
2. Spremite sebi supu koja nije masna. Preporučuje se supa iz kesice, koja će vam pomoći da ne dehidrirate, a i biće od svih namirnica najukusnija. Ako se pla[ite dehidratacije tokom puta, ponesite rastvor glukoye i elektrolita koji moete da nabavite u svim apotekama.
3. Jabuka će vam pomoći u borbi protiv proliva, ali ne u stanju u kojem je inače jedemo. Izrendajte je i ostavite da stoji oko sat vremena. Promeniće boju, ali nemojte da vas to obeshrabri. Pojedite je i videćete kako će vam ovo blagotvorno voće pomoći da se vaš stomak umiri.
4. Voda je nezaobilazni deo lečenja. Pijte dosta tečnosti u malim količinama
5.Kafa protiv proliva: Od davnina, znamo da kafa način kako zaustaviti proliv koji deluje najbrže od svih lekova.Pomešajte kašiku kafe i kašiku šećera i pojedite. Kafu možete pomešati i sa par kapi limuna.
Jedna kašičica sirove kafe na prazan stomak, čim dijareja počne, biće sjajno rešenje za zaustavljanje. Ovo će biti neprijatno.
6. Tablete za proliv: Lekove za proliv možete nabaviti u svakoj apoteci i dostupni su bez recepta. Lekovi za proliv primenjuju se za kratkotrajnu upotrebu, maksimalno dva dana i očekuje se da će vam dijareja stati veoma brzo.
BONUS VIDEO