Veoma je važno da redovno čistite rukavice za višekratnu upotrebu, sunđere za pranje sudova i četku za toalet
Ako ne očistimo naše alate za čišćenje, zapravo doprinosimo širenju bakterija na njima. Istovremeno, skraćujemo njihov radni vek i period u kome rade do svog punog potencijala – kao u slučaju usisivača .
Gumene rukavice
Počnimo sa najosnovnijim stvarima koje koristimo prilikom čišćenja. Gumene rukavice za višekratnu upotrebu ne samo da štite našu kožu od deterdženata, već i dolaze u kontakt sa mnogim bakterijama. Pa kako očistiti takve rukavice? Samo ih stavite na ruke, sipajte malo tečnosti za pranje posuđa i operite se kao da perete ruke.
Krpe od mikrovlakana
Budite oprezni sa krpama od mikrovlakana. Nikako ih ne treba mešati sa drugim tkaninama u tokom pranja u veš mašini. Omekšivači i izbeljivači ne bi trebalo da se koriste za pranje krpa od mikrovlakana. Umesto toga, u dozer možemo dodati šolju belog sirćeta i kašičicu tečnosti za pranje veša.
Sunđeri
Sunđer je jedan od najzagađenijih predmeta u kući. Međutim, umesto da se menja svakih nekoliko dana, može se efikasno i lako očistiti. Dovoljno je sunđer staviti na gornju policu mašine za pranje sudova i oprati ga zajedno sa posuđem u njemu. Efikasnost ove metode potvrđuje, između ostalog, vlasnik kompanije „ChicProClean” Karlos Soto u intervjuu za „Vašington post”
Četke za toalet
Sam pogled na četku za toalet nije najprijatniji, ali je čišćenje veoma važno. Kako to učiniti efikasno, brzo i bez dodirivanja? Kada završite sa pranjem toaleta, najbolje je da četkicu ne vraćate pravo nazad u držač. Umesto toga, četku ostavite u vodi u wc šolji i nekoliko puta pustite vodu. Dobar način za čišćenje toaletne četke je i da je držite iznad VC šolje i poprskate je dezinfekcionim sredstvom.
Usisivači
U slučaju usisivača, veoma je važno redovno menjati njihove kese i čistiti filtere. Takođe se preporučuje uklanjanje nakupina dlačica sa četke, što može usporiti njegov rad.