U nedelju 30. marta pomeramo jedan sat unapred. Spavaćemo sat vremena kraće što će da se odrazi na naš kvalitet sna i generalno zdravlje. Simptomi mogu da budu i fizičke i psihičke prirode.
Klinički psiholog dr Džuli Smit otkriva da u nedeljama koje su pred nama možda ćemo teže ustajati i isto tako teže utonuti u san. Kako biste se izborili sa promenom biološkog ritma tela, dr Džuli savetuje da uvedete nekoliko malih promena u vašu dnevnu rutinu. Sve što treba da uradite jeste legnete 15 minuta ranije nego što inače ležete.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

CRVENI ROLAT Neodoljivo predjelo koje prvo nestane sa slavske trpeze, a ukusa koji priča priče

BAJADERA BOMBICE Omiljeni desert na drugačiji način, prste da poližete

SARME IZ RERNE Slasne i preukusne, postaće vaš novi omiljeni način spremanja
"Vaš biološki sat ne može da se pomeri za ceo sat u periodu od 24 sata, zato počnite unapred. U nedelji koja prethodi promeni satova, započnite rutinu odlaska na spavanje 15 minuta ranije i podesite jutarnji alarm na 15 minuta ranije", objasnila je psiholog.
Na ovaj način organizam neće osetiti iznenadni šok i bićete mnogo spremniji za novi raspored. Takođe, stručnjaci savetuju da održavate redovan raspored spavanja, ustajanje i odlazak u krevet u isto vreme, pogotovo kardiovaskularni pacijenti koji su osetljiviji. Trudite se i da budete fizički aktivni.