Da bi vitamini i minerali koje uzimate kako biste ojačali imunitet i popravili zdravlje zaista i delovali, važno je uzimati ih u pravo doba dana, jer je njihova apsorpcija tada najbolja.
Takođe, dokazano je da neki bolje deluju na prazan želudac, dok se drugi uzimaju isključivo uz hranu, a neke kombinacije vitamina i minerala mogu da uspore apsorpciju, dok druge omogućavaju da ispravno deluju u organizmu.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti
Lekari napominju da suplemente ne treba da uzimate samoinicijativno, već uz konsultaciju sa stručnjakom i to nakon analiza koje su ukazale na njihov manjak.
Vitamini koji se uzimaju ujutro
Vitamin B12 je najbolje uzimati na prazan želudac s vitaminom B1 i bakrom. Vitamin B12 podstiče stvaranje energije i zato ga treba uzeti ujutro na prazan želudac. Osim toga, ujutro je vreme i za uzimanje vitamina C, koji se može uzeti s vitaminima B12, E i A. Dodatak gvožđa se također uzima ujutro, ali uz hranu, da ne "padne" teško na želudac, ali je važno ne uzimati ga u kombinaciji s cinkom, vitaminom E, manganom ili kalcijumom.
Popodne
U ovo doba vitamine treba obavezno uzimati s hranom. Preporučuje se da tada uzimate cink,najbolje u kombinaciji s vitaminima A, C i B12. Ako pijete cink, izbegavajte uzimanje gvožđa, bakra i vitamina B9. U podne treba uzimati i vitamin A, najbolje s vitaminima C i E, kao i s cinkom.
Večernji vitamini
S hranom, tokom ili poslije večere bi trebalo uzeti vitamin D, najbolje u kombinaciji s kalcijumom koji povećava njegovu apsorpciju. Osim toga, dobra je kombinacija vitamina D i ribljeg ulja.
Pre spavanja
Da biste poboljšali probavu, uzimajte probiotike oko dva sata nakon večere. Pre spavanja je idealno vreme i za uzimanje magnezijuma. Možete ga uzeti s kalcijumom i vitaminom B6.
