Amalija Knavs, bivša radnica u fabrici iz Slovenije koja je postala državljanka Sjedinjenih Američkih Država uz pomoć svoje ćerke Melanije Trump, preminula je u 78. godini. Međutim, ono što je sigurno jeste da svi zaključuju da je njena ćerka Melanija od nje nasledila svu lepotu o kojoj na današnji dan ponovo priča celi svet, pošto je njen suprug Donald Tramp ponovo pobedio na američkim izborima.
Amalija i njen suprug Viktor postali su američki državljani u avgustu 2018. godine uz pomoć procesa u kojem odrasli građani koji žive u Sjedinjenim Američkim Državama mogu pomoći svojim rođacima da dobiju zelenu kartu i steknu status stalnog rezidenta. Melanija Trump bila je njihov sponzor.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

BAJADERA BOMBICE Omiljeni desert na drugačiji način, prste da poližete

CRVENI ROLAT Neodoljivo predjelo koje prvo nestane sa slavske trpeze, a ukusa koji priča priče

SARME IZ RERNE Slasne i preukusne, postaće vaš novi omiljeni način spremanja
Međutim, nekoliko meseci ranije, Donald Trump je kritikovao taj proces, nazivajući ga "lančanom migracijom" i napisao na Tviteru (danas X):
— Lančana migracija mora da se okonča odmah! Neki ljudi dolaze, a zatim dovedu celu svoju porodicu, koja može biti zaista zla. To nije prihvatljivo.
Sticanje državljanstva za Knavsove izazvalo je kritike od strane Trampovih protivnika.
— Pretpostavljam da kada je u pitanju Melanijina porodica, to je "spajanje porodica" i treba biti prihvaćeno. Svi drugi - to je "lančana migracija" i mora da se zaustavi — napisala je Ana Navarro-Cárdenas.
Tada su Amalija i Viktor Knavs navodno živeli u penthausu u Trump Toweru na Menhetnu i provodili vreme u Beloj kući i Mar-a-Lagu.
Amalija Ulcnik rođena je 9. jula 1945. godine u Judendorf-Strassengel-u u Austriji, i odrasla je tamo i u Sloveniji, dok je još bila deo Jugoslavije, pre nego što je Slovenija stekla nezavisnost. Njen otac, Anton Ulcnik, bio je obućar i kasnije farmer. Njena majka, Amalija (Gliha) Ulcnik, bila je domaćica i krojačica.
Amalija Knavs radila je na farmi svojih roditelja, berbi luka, pre nego što je počela da radi u državnoj fabrici dečje odeće, gde je radila od 1964. do 1997. godine. Bila je odgovorna za "pravljenje uzoraka za masovnu proizvodnju i praćenje kako dati uzorak utiče na finalni proizvod," napisao je Bojan Pozar u knjizi "Melania Trump: The Inside Story" (2016). Takođe je šila odeću za svoje ćerke, Ines i Melaniju.
Viktor Knavs, koji je radio kao šofer, a kasnije kao prodavac automobila i motocikala, bio je član Komunističke partije.
Melanija Trump ima takođe svoju imigracionu istoriju. Prema izveštajima medija, Melanija je 2001. godine dobila takozvanu "Einstein vizu" (EB-1) za "osobe izuzetnih sposobnosti" kada je bila manekenka.