Možda će vam biti mučno kada čujete svoje prijatelje kako razgovaraju sa svojim partnerom uz umanjivanje, nadimke, ali u stvari, svi to radimo iza zatvorenih vrata. Zašto parovi koriste nadimke i često razgovaraju jedni s drugima kao da su mala deca? Ovo naizgled apsurdno ponašanje je, u stvari, znak dobre veze.
Zašto parovi jedni drugima daju nadimke?
Nadimci stvaraju osećaj intimnosti među partnerima, stvaraju zajednički svet koji samo ovo dvoje razumeju, žive u njemu. Karol Brues, autor istraživanja nadimaka, rekla je: „Mislim da je zaista ljudsko, prirodno ponašanje da koristi jezik i oblikuje ga sam. Mislim da se tako razvijaju nadimci. Mi imenujemo objekte, dajemo im simboliku, a vremenom imamo tendenciju da postane prirodno manipulisanje ovim simbolima ka određenom ishodu."
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike
Zaista, prema istraživanjima, ova vrsta idiosinkratične komunikacije ili „dijalekta odnosa“ je u stvari pokazatelj zadovoljstva. Što više parovi komuniciraju na „svom jeziku“, to bolje funkcionišu jedno sa drugim. To je znak „solidarnosti u odnosima“.
Zašto toliko izmišljenih imena za našeg partnera počinje slovom "b", "m" i "p"?
Sada kada znamo zašto se parovi daju nadimke, možemo se zapitati zašto toliko njih počinje slovima b, m i p ? Ogroman broj naših nadimaka počinje ovim nežnim slovima. I tako se vraćamo u detinjstvo: prema dr Frenku Nuselu, profesoru na Univerzitetu u Luisvilu i stručnjaku za onkologiju, slova b, m i p su neka od najjednostavnijih (jer ne zahtevaju kretanje jezika), pa su među prvim zvucima beba. Kada roditelji razgovaraju sa svojom malom decom, oni imitiraju govor deteta izgovarajući reči „mama”, „tata” i „baba”. Ovo se, zauzvrat, prevodi u osećaj intimnosti i bliskosti, osećaj koji ostaje kasnije u životu. "
U stvari, dečji govor i to što partneri na takav komuniciraju, kao deca, odražava osećaj da ih partneri vole kao što roditelji vole dete – bezuslovnu, sigurnu ljubav za kojom svi žudimo. Da ne pominjemo da ova vrsta intimnog razgovora izaziva hemijsku reakciju na telu, što ukazuje na sigurnost i bliskost.
BONUS VIDEO