Osamnestogodišnja Ema Kornet iz Kentakija godinama je želela da ima punije usne. Nikada nije bila pristalica ultra veštačkog izgleda, ali je sanjala da minimalno poboljša volumen. Čekala je da postane punoletna i odluči se za jednu od najtraženijih estetskih korekcija. Hirurzi često ističu da svaka intervencija sa sobom nosi i određeni rizik, a sa njom se susrela i Ema.
Nekoliko sati nakon ubrizgavanja filera, usne su počele toliko da joj otiču da su izgledale poput pačjeg kljuna, a nije mogla ni da govori.
Uz to, i lice je počelo da joj otiče i tvrdila je da jedva vidi.
Ona je za strane medije otkrila da je nakon injekcije dobila otoke, ali da joj je hirurg rekao da je to sasvim normalno, kao i da će za par dana nestati. Ipak, usne su postajale sve veće i veće, a potom su se pojavili i bolovi. Ema je objasnila da sada jedva govori i da ima osećaj da će usne svake sekunde pući. "Samo što ne eksplodiraju", rekla je.
Reč je o alergijskoj reakciji na hijaluronske filere. Ona se najčešće dešava kada su hijaluronski fileri nepoznatog porekla, jer se veliki broj neproverenih preparata i onih sa nepoznatim sastavom može naći na tržištu po veoma niskim cenama. Kada nestručna osoba pogreši, ne može da reaguje adekvatno, već je potrebno da lekar specijalista, ukoliko je moguće, ispravi grešku i nastalu situaciju.
Ukoliko hijaluronski fileri nisu kvalitetni, mogu da izazovu pucanje tkiva kože. To se manifestuje kroz pojavu ožiljaka na koži lica koji ostaju i ne povlače se nakon tretmana. Moguća je pojava modrica i promena u pigmentaciji, kao i kod tretmana mezoterapije. Ukoliko koža promeni broju u plavičastu, to znači da je usledio Tindalov efekat.