Bez obzira da li ste neku odeću nosili samo jednom, pre nego što pospremite ormar obavezno je operite. Nevidljive mrlje od dezodoransa, roll-ona ili belog vina pravi su izvor hrane za moljce. Pre pranja proverite i sve džepove kako im slučajno ne biste ostavili mamac.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti
Moljce privlači i štrikovano pa odeću ili stolnjake koje nećete uskoro koristiti radije nemojte štirkati. Nežnije i finije materijale odnesite na hemijsko čišćenje. No nemojte ih u ormar stavljati u zaštitnim plastičnim ili najlonskim 'košuljicama' u kojima ih dobijete nakon hemijskog čišćenja.

Shutterstock
Odeća ne može da "diše" u plastici, pa ako u njima slučajno zateknete moljca, oni će dobiti idealne uslove za razmnožavanje. Prerađena plastika može ispuštati i boje zbog kojih svetli materijali mogu lako požuteti.
Ormar u koji nameravate da stavite sezonsku odeću najpre dobro provetrite, a potom prebrišite. Odeću podelite prema vrsti tkanine.
Proteinska vlakna poput svile, vune, krzna i kože prirodna su hrana moljcima. Zato ih treba odvojiti od biljnih vlakana (pamuka, lana i industrijske svile) u drugi ormar ili u vakuumske vrećice kako biste ih dobro zaštitili.
Sveža menta i ruzmarin snažnim mirisom držaće moljce podalje od omiljene odeće, a ruzmarin možete osušiti i držati ga u platnenim vrećicama.
Bonus video: