Mlada glumica Jovana Stojiljković i njen parner glumac Goran Bogdan, kako prenose mediji, postaće roditelji. Njih dvoje su se pojavili na jednom događaju u Hrvatskoj, kada se zapravio vest i proširila u tamošnjim medijima nakon što su glumicu papraci uslikali.
Zanimljivo je da je glumica dugo tražila svoje mesto na glumačkoj sceni, godinama je radila, trudila se i sve to se isplatilo. Dobila je mnogo uloga, a jedna od istaknutih bila je u retro-trileru "Vera", inspirisan pričom o Veri Pešić, špijunki iz Drugog svetskog rata, koju su zvali "srpska Mata Hari".
Međutim, glumica je tokom svog života doživela teške tragedije koje su pored njene porodice, potresle i celu javnost.
Pre 22 godine, 11. aprila, nekadašnji ministar policije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo na stepeništu Savezne skupštine. Dva dana kasnije preminuo je u Urgentnom centru, podlegavši posledicama ranjavanja.
Potresno je i to da je nekoliko godina pre ministrove smrti, samoubistvo počinila i njegova supruga Jelisaveta koja je, kako prenose mediji, smoubistvo izvršila u podrumu stambene zgrade u Požarecu, gde su živeli. Ona je svojevremeno bila aktivna politički, ali se povukla zbog problema sa mentalnim zdravljem.
Vlajkov sin, a otac glumice Jovane Stojiljković, ubio se 2004. godine u svom stanu na Bulevaru Mihaila Pupina na Novom Beogradu.
Ovi tragični događaji ostavili su neizbrisiv trag u Jovaninom životu.
Suicidne misli su jedan od vodećih problema u Srbiji. Međutim, u toku života moguće je da osoba potpuno oslobodi suicidnih misli izjavila dr Medurić, jer pacijent tokom mentalnog sazrevanja može da prihvati drugačiji način života.
— Svi se tokom života sreću sa raznim problemima. Svi mi se čak u toku dana borimo sa raznim problemima. Samoubistvo je nekada odustajanje od borbe, a nekada želja da se pobegne od realnosti. Svaka osoba sa aktivnim suicidalnim mislima i suicidalnim ponašanjem bi trebalo da poseti profesionalnog terapeuta jer takvo ponašanje neće nestati samo od sebe — zaključuje dr Medurić, za Boom93.
Kontakt telefoni za besplatnu psihološku podršku:
***Nacionalni servis za zaštitu mentalnog zdravlja Republike Srbije – telefon 0800/309309, svakog dana od 0-24h (Klinika za psihijatrijske bolesti „Dr Laza Lazarević“), svi pozivi su anonimni i besplatni
**Institut za mentalno zdravlje, Beograd, Milana Kašanina 3 (Palmotićeva 37); telefon: 011/3307 500, radno vreme od 8-14h za prve preglede;
Bonus video: