Ako ste ljubitelj cveća, ali niste stručnjak ili nemate volje i vremena da se preterano posvetite bašti, predstavljamo vam prelepu cvetalicu - pustinjsku ružu!
Prve godine se udvostruči i s razlogom se zove cvetni tepih. Odlično izgleda, kako u bašti, tako i u saksijama.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike
Ovo je biljka niskog rasta sa snažnim stabljikama, koja raste kao puzavica, a tokom cvetanja ukrasiće vašu baštu mnogim cvetovima najlepših boja. Najbolje od svega je to što se veoma lako uzgaja i uspeva čak i na zemljištu lošeg kvaliteta!
Cveta od proleća do kasne jeseni, čak i ne zahteva puno vode tako da nema šanse da vam ne uspe! Jedina stvar na koju treba voditi računa je da pustinjsku ružu posadite na sunčano mesto u bašti, gde će dobiti šest ili više sati direktne sunčeve svetlosti. Vrućina joj ne smeta. Takođe će uspevati u senci ili delimičnoj senci, ali će proizvesti znatno manje cveća.
Biljku posadite u nešto širu rupu, iste dubine kao što je bila u posudi u kojoj ste doneli sadnicu. Posle sadnje zalijte je odmah, a narednih nekoliko meseci zalivajte samo u periodima kada više nedelja ne pada kiša. Ne voli preveliku vlagu – zbog viška vode može da počne da truli, pa ne treba preterivati sa zalivanjem.
Preferira peskovito ili dobro drenirano tlo. Pustinjsku ružu možete posaditi i u saksije za cveće - to će biti najlepši ukras terase. Sama se širi, udvostruči se u prvoj godini, pa se s razlogom zove cvetni tepih. Idealan je za prednje ivice bašte jer je nizak (oko 6 do 10 cm). Ova biljka pripada višegodišnjim biljkama. U jesen treba ostaviti da se malo osuši, kako bi se stvrdnuo i pripremio za hladno zimsko vreme.
