Za sreću i ljubav
Višegodišnja sobna biljka koja je predivan ukras doma, najčešće se poklanja u ovom periodu. Kada je kupite, na putu do kuće je zaštitite od hladnoće, a kada dođete kući ne stavljajte je odmah pored izvora toplote, već na mesto gde će se navići na promenu temperature.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike
Božićna zvezda simbolizuje uspeh, sreću i dobro raspoloženje. Smatra se da privlači u kuću radost i ljubav. Cvet treba u vreme praznika držati blizu novogodišnje jelke jer će tako pojačati pozitivnu energiju u domu.

Shutterstock
Kako da cveta
Prelepi cvet će cvetati više puta samo ako mu veštačkim putem skraćujete dan. Biljka se prekriva neprovidnom tkaninom ili kutijom, od podneva do narednog jutra, kada se to skloni sa nje. Ovaj proces se primenjuje 8 nedelja, nakon čega možete uživati u prelepom cvetu božićne zvezde.
Pravilna nega
Božićna zvezda treba da bude dva i po puta veća od saksije u kojoj je posađena. Pri izboru mesta u kući izbegavajte promaju, jako sunčevo svetlo i previše suvu i zagrejanu prostoriju. Ne treba da bude blizu prozora i radijatora. Idealna temperatura je između 15 i 22 stepena.
Potrebno je zalivati je mlakom vodom svaki drugi dan ili kad je zemlja suva. Izbegavajte vodene lokvice ispod saksije. Ako se koren osuši, biljka u početku reaguje odbacivanjem lišća. Za razliku od prekomerne vlage, božićna zvezda može preživeti kraći period suše. Samo počnite da je zalivate i ona će oživeti. Ako listovi nastave da opadaju i biljka ogoli, jedino je rešenje da kupite novu. Ako uspete da je očuvate i nakon praznične sezone, trebalo bi je jednom mesečno prihranjivati đubrivom za sobne biljke. U proleće je neophodno da se oreže.
Bonus video:
Možda vas zanima…
