Orhideje su među najlepšim biljkama koje možete imati u svom domu, ali svi koji su ih ikada gajili znaju koliko su osetljive i koliko lako možete napraviti grešku u njihovom uzgoju.
Previše hladnoće ili vlage može dovesti do razvoja gljivica. Ako primetite da listovi orhideje postaju mekani i pojavljuju se žućkaste mrlje, to je obično prvi znak da su se gljivice počele razvijati.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike
U tom slučaju, kako biste spasili biljku, uzmite sterilizovani skalpel i pažljivo odstranite zaraženi deo lista, pazeći da uklonite i mali deo zdravog tkiva kako biste bili sigurni da ste potpuno eliminisali oboleli deo. Nakon svakog reza, obavezno sterilizujte skalpel pre nego što pređete na sledeći rez.
Kako bi orhideja izbegla truljenje, potrebno je da se leče gljivične infekcije. U tome vam može pomoći – cimet. Ovaj začin je poznat po svojim prirodnim fungicidnim svojstvima i koristi se u lečenju orhideja. Nakon što uklonite zaražene delove, pospite sve rezove cimetom i obavezno držite bolesnu orhideju odvojenu od zdravih.
Ovaj jednostavan trik može pomoći da orhideje ojačaju, ponovo proizvedu nove cvetne grane i listove, vraćajući se u punu formu.