Tokom trudnoće, niko nije ni slutio koliko će ovaj dečak biti toliko poseban.Tom Tenent je rođen 1993. godine u Australiji, a na svet je došao sa dovoljno kože da pokrije telo petogodišnjaka.
- Bio sam šokiran kada sam ga video. Nisam znao da beba može tako da izgleda - rekao je Tomov otac.
Tada je počelo izazovno putovanje za celu porodicu. Njegovi roditelji otkrili su medijima da su im nakon ultrazvuka kazali da Tom neće biti obična beba, ali niko nije ni slutio ovakav slučaj.
- Kada smo to čuli, razmišljali smo i odlučili da bude kako je suđeno te da ćemo se nositi s tim – kažu oni.
Nisu pomogli testovi i ispitivanja da se utvrdi težina Tomovog stanja. Šokirana je bila i majka Debi kada su joj na grudi spustili novorođenče, ali kaže da je to ipak bilo “divno da ga uzme u naručje i mazi”.
Lekari nisu imali objašnjenje zašto je beba rođena sa toliko viška kože, a nisu imali ni lek ni rešenje
Prvo su čekali da poraste i da mu koža bude „tamna”. Bar je takav bio plan, jedini.
Njegovo stanje je bilo toliko posebno da su istraživači odlučili da mu posvete svoje vreme i pokušaju da razotkriju ovu misteriju, pa je proveo dva i po meseca u medicinskom centru na pregledima. On je bio prvo dete sa ovim problemom, a naučnici su morali da počnu od nule.
Objašnjenje je stiglo neočekivano – pomogla im je karakteristika rase pasa šarpej.
Zaključak da je Tomova naborana koža iz istog razloga – naime, nivo hijaluronske kiseline u dečakovoj koži bio je 100 puta veći i viši od normalnog.
Doktori su se nadali da će se, kao i kod ove vrste psa, ovaj nivo kiseline vremenom smanjiti i dati mu normalniji izgled.
To se i dogodilo kako je Tom odrastao. Tom i dalje ima višak kože, ali ni izbliza kao kada je bio manji.