Određene materijale nikako ne smemo da peremo u veš mašini.
Izvršni direktor Laundryheapa Dejan Dimitrov je jednom prilikom otkrio da grudnjak ne bi trebalo da peremo u veš mašini, jer žicam ože da ošteti bubanj. Takođe, kopče na grudnjaku mogu da unište ostatak odeće, a i postoji mogućnost da se zaglave, te je rastezanje grudnjaka tokom pranja neminovno.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni
Druga stvar su kravate koje su napravljene od oseljivih materijala, te ne mogu da se peru u mašini. Pranje na ruku ili hemijsko čišćenje, kad su kravate u pitanju uvek su sigurna opcija.

Shutterstock
Kupaći kostimi - mogu da se oštete naramenice, sunđeraste korpe. Većina kupaćih kostima ima i određene dekorativne elemente, perlice, šljokice, te one mogu da spadnu tokom pranja.
Kožne patike i predmeti od kože
Hemijsko čišćenje je strogo preporučljivo za kožne premete, jer pranjem u mašini možete u potpunosti da uništite materijal.
Vuna i kašmir
Pre pranja odeće uvek pogledajte etiketu na odevnom predmetu, tada ćete sigurno znati da li mogu da se peru u mašini ili ne. Vuna i kašmir su materijali koji isključivo tpe hemijsko uklanjanje fleka sa njih. obične veš mašine nemaju program koji bi adekvatno tretirao fleke na ovim materijalima, te tako mogu da ih i oštete.