Odluka o izjednačavanju plata za timove doneta je nakon konsultacija sa kapitenima. Naknade za utakmice reprezentacije biće na istom nivou . Plate igračica će se smanjiti, dok će FAI pokriti razliku u naknadama koje se plaćaju ženskoj reprezentaciji.
- Ako pitate bilo koju od djevojaka, otkrićete da nijedna od njih ne želi da bude plaćena da igra za svoju zemlju. Reč je o paritetu, godinama je jedna grupa plaćala, a druga nije - rekao je Roče. A odluka FAI pokazuje da im je stalo i da žele da poboljšaju standard ženskog fudbala.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti
Devojke protestuju zbog nejednakog tretmana na terenu
Pre četiri godine ženski tim Irske protestovao je protiv nejednakog tretmana FAI -a, a pretile su i štrajkom, što je dovelo u pitanje kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.
Tačno 2017. igračice su bile besne jer su morale da se presvuku u javnom toaletu na putu do utakmice i osećali su da ih tretiraju kao „građane pete klase“.
Odnosi između ženske reprezentacije i Fudbalskog saveza od tada su se značajno poboljšali, a o dogovoru u ponedeljak pregovarali su šef FAI -a Džonatan Hill i savetnik igrača Kiaran Medlar.
- Nismo bili sigurni kako će javnost shvatiti štrajk. Mislili smo da će drugi pomisliti da tražimo previše - priseća se 32-godišnja fudbalerka. - Razlika između 2008. i danas je ogromna. Tada je igranje za svoju zemlju smatrano privilegijom.
- Želimo da mlade devojke znaju da će se prema njima postupati isto kao prema muškarcima - dodaje Džonatan.