U većini domova se tokom zime pojavi vlaga na prozorskim staklima, no, sobna biljka koja sprečava kondenzaciju može da smanji verovatnoću i intenzitet ove pojave. Nije ni zahtevna, a odradiće zadatak.
Umesto krpe jednostavno nabavite pauk biljku, odnosno zeleni ljiljan – čupavu biljku s tankim lišćem.
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike
Mnogi ističu da od kad imaju ovu biljku, vlage na staklima nema, piše ‘“The Sun“, prenosi 24sata.
– Biljke ‘pauka’ i ‘zmije’ su najbolje. Lako ih je održavati. Imam ih oko tri ili četiri i nisam od tada imala nikakvu kondenzaciju u domu – jedan je od komentara.
Najbolji deo je to što im ne treba previše brige. Mnogi kažu da ponekad zaborave da je zaliju, međutim, ona je i dalje zdrava.
– Imam je na vrhu ormarića, ne zalivam je često, previsoko mi stoji. No, ona se i dalje dobro drži i smatram da baš zbog nje nemam kondenzacije – priznala je jedna Britanka koja koristi ovaj metod zaštite od vlage.
Stručnjaci za biljke u kompaniji „Jay Scotts“ potvrdili su da biljke ‘pauka’ i ‘zmije’ mogu sprečiti kondenzaciju kako bi se izbegla buđ. One, naime, najbolje upijaju vlagu u prostoriji, zbog čega su veoma korisne zimi.
Za maksimalan efekat, držite biljke u prostorijama gde je kondenzacija najčešća, kao što su kupatilo, kuhinja i spavaće sobe, naglasili su.
Biljka ‘pauk’ je prepoznatljiva, ima tanko zeleno lišće s belim prugama. Prilagodljiva je raznim uslovima svetlosti i temperature, pa je ne treba često zalivati.
– Osim što pomaže u smanjenju nivoa vlage upijajući je iz vazduha, ova biklja je korisna i za pročišćavanje vazduha jer uklanja zagađivače poput formaldehida, ksilena i ugljen-monoksida – naveli su u listu „The Sun“.