Ovo su najčešće greške koje svi pravimo prilikom pranja veša:
Možda se čini da je dodavanje više deterdženta prilikom pranja veša u mašini dobra ideja, ali nažalost više deterdženta neće bolje oprati odeću. Višak deterdženta samo može da stvori dodatnu penu koja se ne ispere u potpunosti sa odeće, ostavljajući lepljivi talog koji privlači prljavštinu i bakterije. Zato uvek pratite uputstva o količini deterdženta koju stavljate u mašinu.
Ne sortirate odeću po materijalu
Odvajanje svetlije od tamnije je poznato, a da li znate da je dobro odeću odvojiti po materijalima? Grube materijale kao što su farmerke treba odvojiti od, na primer, košulja kako biste izbegli oštećenje određene odeće. Na ovaj način će se i vaša odeća bolje osušiti.
Ne zakopčavajte odeću pre pranja
Zatvarači imaju nazubljene krajeve koji mogu da zahvate druge tkanine u mašini. Da biste rešili ovaj problem, dovoljno je da ih zatvorite pre nego što ubacite odeću u mašinu. Ovo se takođe odnosi na odeću kao što su grudnjaci koji imaju oštre kopče.
Zakopčate svoje košulje pre nego što ih operete
Za razliku od odeće sa patentnim zatvaračem, košulje treba ostaviti otkopčane kada se peru. Ovo pomaže u zaštiti rupica za dugmad od pucanja i štiti konac na kome je dugme.
Zaboravili ste da očistite dlačice sa mašine
Akumulacija vlakana u mašini za pranje veša može začepiti filter mašine. Ovo područje može da sadrži dodatne dlačice koje blokiraju protok vazduha i na taj način smanjuju efikasnost pranja. Nemojte redovno čistiti mašinu za pranje veša Iako mašina za pranje veša pere vašu odeću, to ne znači da je ne morate prati. Kroz njega prolaze ostaci deterdženta, buđ i prljava voda, pa ga je potrebno periodično čistiti. Ako vaša mašina ima opciju samočišćenja, uključite je. Filteri i fioka u koju stavljate deterdžent i omekšivač takođe zahtevaju redovno održavanje.