Ako kod kuće imate mašinu za sudove, sigurno znate koliko olakšava pranje tanjira, šoljica i pribora za jelo. Ali, kako biste osigurali dug životni vek ovog uređaja, važno je pravilno ga održavati. Iako se mnogi kuhinjski predmeti mogu prati u njoj, postoje određeni koje treba držati dalje od nje kako biste izbegli oštećenja – i mašine i posuđa.
Šta ne treba prati u mašini za sudove?
SVAKA ŽENA TREBA DA ZNA

NEODOLJIVI KOLAČ SA PISTAĆIMA Osvežavajući desert kao osmišljen za proleće, bićete oduševljeni

BAKLAVA ČIZKEJK Fenomenalna poslastica od koje će vam poći voda na usta, za sve prilike

AJMOKAC SA SPANAĆEM I PILETINOM Rapsodija ukusa u svakom zalogaju, za ručak koji se pamti
Drveno posuđe
Drvene kašike, daske za sečenje i slični predmeti mogu nabubriti i napuknuti zbog dugotrajnog izlaganja vodi i toploti u mašini. Bez obzira na vrstu drveta, preporučuje se nežno ručno pranje toplom vodom i sapunom.
Oštri noževi
Stavljanje oštrih noževa u mašinu može vremenom otupiti njihove oštrice, čineći ih manje efikasnim. Isto važi i za oštrice blendera – čestim pranjem u mašini mogu izgubiti svoju efikasnost.
Neprianjajući lonci i tiganji
Iako može biti primamljivo ubaciti ih u mašinu, stručnjak upozorava da toplota i voda mogu oštetiti neprianjajući premaz, smanjujući njegovu efikasnost i dugovečnost.
Termo boce i šolje
Termo boce i šolje ne bi trebalo da idu u mašinu jer toplota i voda mogu narušiti vakuumske zatvarače. To može smanjiti njihovu sposobnost održavanja temperature pića i povećati rizik od curenja.
Osetljivi materijali
Predmeti od tankog stakla, bakra, srebra ili aluminijuma mogu se oštetiti ili promeniti boju nakon izlaganja toploti i vodi u mašini. Kako biste ih zaštitili, uvek ih perite ručno.
Video: