Ovi savet će omogućiti da vaše sobno cveće ostane lepo i zdravo zdravo do proleća.
Čaj će hraniti biljke
Većinu sobnog cveća retko treba zalivati zimi. Čak i kada se svakodnevno zaliva, vodu treba dodati tek toliko da se zemlja ne osuši potpuno. Biljke vole rituale, pa cvećari preporučuju da se biljke u jesenjim mesecima zalivaju ujutru i to vodom sobne temperature. Svakoj biljci je potrebna različita količina vode, bitno je da je supstrat vlažan, što se lako može proveriti dodirom.
Dobro je sobne biljke zaliti čajem jer je on odličan kao đubrivo. To možete uraditi i vodom u kojoj su se kuvala jaja koja će dati biljci neophodne minerale. Sobna paprat se povremeno može zaliti pivom. Redovno uklanjajte suvo lišće i uvele izdanke.
Važno je gde ih smestite
Sobne biljke treba držati na temperaturi između 15°C i 20°C. Pazite da temperatura bude konstantna, jer promena oštećuje cvetove. Izbegavajte mesta promaje. Cveće traži svetlost, te biljke u saksiji treba držati blizu prozora, ali ne preblizu zbog radijatora. U hladnijim danima nije dobro držati sobne biljke na golom betonu ili keramičkim pločicama. Da se ne bi prehladile, ispod saksije stavite karton ili frotir.
Povećajte vlažnost vazduha
Ako grejete prostoriju, obavezno postavite ovlaživače vazduha na radijatore, a ako u prostoriji postoji neka druga vrsta grejanja, stavite na šporet činiju sa vodom.